Wizyta z Villanowa Uniwersity USA

W dniach od 17 do 19 maja 2016 mieliśmy już po raz drugi zaszczyt przyjmować gości z Villanova University w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych.

Tym razem odwiedziło nas 11 osób w tym 9 studentów kierunku pielęgniarstwa wraz z 2 nauczycielami.

W ramach odwiedzin na naszym Wydziale goście złożyli wizytę w  Instytucie Pediatrii w Krakowie Prokocimiu, gdzie studenci ze Stanów Zjednoczonych wzięli udział w zajęciach praktycznych razem z naszymi studentami z kierunku Pielęgniarstwo.  Studenci wraz z opiekunami uczestniczyli również w zajęciach teoretycznych prowadzonych na kierunku położnictwo.

Zwiedzili również Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim.

W dniu 19 maja w naszym Instytucie odbyło się wspólne spotkanie, w którym udział wzięli studenci z kierunków pielęgniarstwa i położnictwa wraz z  nauczycielami.  Dyskutowano na tematy dotyczące roli i zadań pielęgniarek we współczesnym systemie opieki zdrowotnej. Wcześniej gościom zaprezentowano Salonik Pielęgniarstwa,  gdzie przybliżono im tradycje kształcenia pielęgniarek w Krakowie.

Podczas spotkania  obie strony wyraziły gotowość na dalsze podtrzymywanie kontaktów oraz zacieśnianie współpracy i wzajemnych wizyt.