SKN Opieki Położniczej

Opiekunowie koła: dr Renata Madetko, mgr Magdalena Humaj – Grysztar, dr Julia Nawrot

Przewodnicząca SKN: Aleksandra Borowiec

E-mail: sknopiekipolozniczej.ujcm@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/sknopiekipolozniczejujcm/

Instagram: https://www.instagram.com/skn_opiekipolozniczej/

Koło zrzesza przyszłe położne, które pragną pogłębić wiedzę z zakresu położnictwa i opieki położniczej, ginekologii i opieki ginekologicznej, neonatologii i opieki neonatologicznej oraz innych dyscyplin nauki o zdrowiu.

Celem działań Koła jest propagowanie wiedzy z zakresu nauk medycznych, humanistycznych i współczesnego położnictwa ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych osiągnięć
z zakresu neonatologii, położnictwa i ginekologii, popularyzowanie najnowszych osiągnięć położnych i kształtowanie odpowiedzialnej postawy zawodowej.

Działalność Koła obejmuje organizację otwartych sesji położniczych dla studentów
i pracowników WNZ oraz zlokalizowanie niszy w badaniach naukowych z zakresu opieki położniczej.

Poprzez pracę w Kole Naukowym studenci położnictwa rozwijają umiejętności:

• Panowania pracy naukowej: formułowanie problemów badawczych i hipotez, konstruowania narzędzi badawczych, dobierania grupy badawczej, przeprowadzania badań i opracowanie wyników.
  • Efektem pracy naukowej studentów położnictwa jest czynne uczestnictwo
    w konferencjach naukowych, przygotowanie i publikacja artykułów w recenzowanych czasopismach.
  • Działalność na rzecz środowiska studenckiego obejmuje:

– organizację warsztatów edukacyjnych oraz wykładów otwartych

– udział w wydarzeniach uczelnianych takich jak Dzień Otwarty WNoZ, Festiwal Nauki  i Sztuki

Działalność na rzecz środowiska lokalnego:

– udział w wydarzeniach sportowych m.in. Bieg Kobiet, BohateRun

– udział w wydarzeniach charytatywnych – Finał WOŚP

– warsztaty i pogadanki zdrowotne dla seniorek

– warsztaty i pogadanki zdrowotne dla młodzieży

– promowanie zawodu położnej wśród różnych grup wiekowych

Zachęcamy do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych, w których na bieżąco przedstawiamy działalność naszego SKN.

2016-2022

PUBLIKACJE